Kedy bude na Slovensku dobre?

Autor: Jakub Bujňák | 21.1.2013 o 13:12 | (upravené 21.1.2013 o 13:33) Karma článku: 11,62 | Prečítané:  1113x

Vševediaci google vám dá k tomu veľa odpovedí. Vyberiem dve... „Keď vdova po Slotovi príde za Mečiarom do basy, aby sa opýtala, kto zastrelil Gasparoviča na Ficovom pohrebe..." alebo „Ak štyri cudzie jazyky ovládajúci policajt ochotne pomôže prácou unavenému Cigánovi nastúpiť do vlaku metra v Košiciach, v ktorom cestujú bohatí štátni zamestnanci a statoční podnikatelia na súdne konanie z korupcie obvinených ministrov, poslancov, mestských a pár tajných funkcionárov." Usmejem sa a dodám, že metro skôr do Bratislavy ako Košiciach.

Slovensko nieje len o politikoch. Tí sú len obyčajné bábky v moci vplyvných ľudí a finančých skupín. Dovolím si povedať, že často rozhodujú aj proti svojej vôli, no ak majú z toho profit, nevadí im to. Jeden z najbohatších Slovákov sa v roku 2006 vyjadril: „Demokracia je na hovno systém. Volič nič o ničom nevie, volič je hovno . Volič vníma iba absolútny povrch." Ďakujeme.

Jeden „skvelý" politik s iniciálmi 73. 77. (ASCII tabuľka) sa vyjardil: „Jední sú menej zlí a druhí sú viacej zlí." Je pravdou, že veľká skupina voličov (hlavne babky a dedkovia) má veľmi skreslené informácie o dianí a zákusilí našej politiky. Preto ak volíme, voľme tých, ktorí kradnú menej. Prečo? Aby ostalo viacej v štáte. My sme voliči, my rozhodujeme o tom, kto bude v parlamente.

Slovensko je predovšetkým o nás, je o tom, aké si ho spravíme, v akom prostedí budeme žiť. Ako sa budeme správať k naším kamarátom, ale aj nepriateľom. Ak nám nechýba úsmev na tvári, ak sa vieme radovať aj z maličkostí, ak dobre nažívame, môžeme mať krajší deň, krajší život. Ak máme čo jesť, kľúče od auta, pokojný život, stačí ak ten pokoj budeme rozdávať okolo seba. Ak chceme mať veľa, musíme sa najprv veľa vecí zrieknuť. Nedá sa mať aj veľa peňazí aj pokojný život. To sú nezlúčiteľné veci. Ak si myslíme že mocní sa majú fajn, zabudnime. Vôbec nemajú tak pokojný spánok ako my. Možno majú luxusný život, no nemajú pokoj.

V zahraničí je samozrejmé, že aj vysokopostavené osoby sú pred zákonom rovné (ako tento), u nás to chýba. No to je beh na veľmi dlhé trate a u nás skôr utópia ako niečo zrelizovateľné.

Záverom, prečo Slováci neprotestujú ak sa im niečo nepáči? Asi nám stačí to čo máme a nechceme viacej. Stále tu pretrváva strach alebo neochota meniť niečo zdola. Ak sa chceme mať na Slovensku lepšie, musíme tlačiť na politkov zdola, účasťou na protestoch, ktoré majú význam. Masa ľudí má zmysel, jednotlivec veľa nedosiahne. Majme otvorené oči pre potreby našej spoločnosti, my ju tvoríme, my sme obrazom Slovenska. Som presvedčený, že chceme žiť v dobrej krajine.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?