Mikuláš o rok nepríde...

Autor: Jakub Bujňák | 6.12.2012 o 10:40 | (upravené 6.12.2012 o 18:06) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  338x

Ake krásne je zobudiť sa ráno na sv. Mikuláša s pocitom, že máte pri posteli potešenie v podobe sladkosti alebo chutného ovocia. Milé deti, vážení dospelí, je mi to ľúto. Tento „luxus“ o rok nedostanete. Starostlivo sa o to stará naša geniálna spoločnosť.

Mikuláš nemusí byť len symbolom darčekov. Je symbolom pokoja, rozdávania sa, slušného správania sa a je aj symbolom ľudskosti. Mikuláš je aj odraz spoločnosti, v korej žijeme. Je to odraz života a toho, čo nás obklopuje, toho, čo nám denne servíruju médiá, toho nechutného klamstva, ktoré je všadeprítomné. K tomu sa pridávajú opatrenia vlády, ktorá sa nás snaží presviedčať, že ich robí pre naše lepšie zajtrajšky. A viete, že viac ako milión Slovákov tomu naivne verí? Je to smutné, no je to krutá realita dneška. Premiér sa vyjadril tento týždeň slovami: Je módne neplatiť na Slovensku dane." Odpustite mi, no kto bude poctivo platiť dane na Slovensku, keď vidí, kde končia peniaze daňových poplatníkov? Nieje 10% na zvýšenie platov učiteľov, no nájde sa na vianočné prípsevky pre dôchodcov (v tomto roku plánuje sociálna poisťovňa rozdať 60,6 mil €, budúci cca 63 mil €), ako aj na investičné stimuly pre červených kamarátov (podľa návrhu vlády spolu za 101,1 mil €). A to nepíšem o zákazkach šitých na mieru a podobne. Poctivosť nieje u nás pojem, ktorým by bol v slovníku čo i len malého podnikateľa. Netvrdím, že vláda robí len zlé opatrenia, no robí všetko pre to, aby bola pri moci čo najdlhšie obdobie. Preto nieje možné, aby bol vymenovaný generálny prokurátor, aby súdy na Slovensku boli nezávislé. Film Zuzany Piussi Nemoc tretej moci jasne ukazuje, v akej spoločnosti žijeme. Samozrejme, nenašiel sa verejný činiteľ, ktorý by robil rozhodnutia prospešné pre občanov, ak by on nemal z toho profit. A je sizyfovské myslieť si, že taký na Slovensku je.

 

Spoločnosť, v ktorej je dominantou klamstvo a závisť je ťažko predstaviť si svetlejšie zajtrajšky. Jednoducho, nejde to. A Mikuláš takúto anarchiu nemusí, preto o rok nepríde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?